Nasza Spółka wzorem wielu innych, kierujących się głosem ekologów, zainwestowała w łąkę kwietną. Setki kwiatów posialiśmy na terenie Stacji Wodociągowej. Nasza woda uzdatniana jest w kolorowym, pachnącym kwiatami miejscu.

Łąka kwietna nie tylko cieszy oko, ale stwarza też lokalnej faunie środowisko dla życia, zwiększa bioróżnorodność. Setki pszczół zbiera u nas pyłek kwiatowy. Może jakaś kropla złocistego miodu wielokwiatowego pochodzi z naszej łąki…. Kolorowe, pachnące kwiaty przyciągają też motyle, dzięki którym jest jeszcze piękniej. Wśród  kwiatów i traw schronienie znajduje wiele innych owadów. Łąka działa też jak filtr powietrza, wszyscy wiemy, że rośliny produkują tlen.

Polecamy to rozwiązanie dla wszystkich, którzy stawiają na zieleń, a niekoniecznie lubią kosić trawę.  Jest bardziej ekologicznie, ponieważ łąka nie wymaga tak częstego podlewania jak trawnik. Dla Spółki produkującej wodę przeznaczoną do spożycia przez ludzi, ważna jest zrównoważona gospodarka zasobami wodnymi. Racjonalne gospodarowanie wodą ma szczególnie istotne znaczenie podczas długotrwałych upałów.

Łąki kwietne są idealne do celów edukacyjnych. Poznajemy rodzime gatunki kwiatów, ziół, owadów. Zdarza się też, że i sarny i zające zaglądają na nasze pole kwiatowe.

Dzięki łąkom kwietnym wielu z nas ma szansę cofnąć się do czasów dzieciństwa… Z nostalgią wspominać możemy widok kwiatów, drzew, różnorodnych roślin, które niestety ustąpiły miejsca zabetonowanym podwórkom, przyczyniającym się do zalewania miast podczas ulew. Dbajmy o nasze środowisko. siejmy i pielęgnujmy kwiaty, dzięki którym jest i piękniej i zdrowiej.