Miejskie Przedsiębiorstwo Infrastruktury „KOS-EKO” Spółka z o. o. w dniach 13.01.2020 r. - 24.01.2020 r. na terenie kotłowni K-1 przy ul. Tetmajera 3, gościło grupy dzieci szkolnych w wieku od 7-12 lat, w ramach zimowisk 2020.

„Lekcje ciepła”, zakończyły się w czterech szkołach podstawowych w Kościerzynie. Cykl spotkań edukacyjno-ekologicznych dotyczący tematyki ekologii i mądrego korzystania z ciepła i energii zainicjowany został przez MPI KOS-EKO Spółka z o.o. w Kościerzynie. 240 dzieci w pierwszym tygodniu zimowiska wyniosło z zajęć nie tylko pięknie ilustrowane książeczki edukacyjne, ale przede wszystkim cenną wiedzę. Uczniowie na terenie kotłowni Tetmajera 3 mieli okazję zapoznać się z procesem zamiany choinek w ekologiczne ciepło systemowe, które ogrzewa nasze domy i szkoły. Ogólnopolska akcja „Lekcje ciepła” oraz kościerska pn.: „Ciepło z choinki” mają na celu kształtowanie postaw proekologicznych u dzieci, edukację w zakresie korzystania z ciepła, w aspekcie ochrony środowiska i zdrowia. Rozmawialiśmy również o zagrożeniach płynących ze spalania paliw kopalnych oraz o sposobach zminimalizowania zanieczyszczenia powietrza, które wykorzystuje spółka MPI KOS-EKO.

Podczas zrealizowanego projektu edukacyjno-ekologicznego dzieci dowiedziały się o tym skąd bierze się ciepło, jak dbać by nie uciekło z mieszkań oraz jaki jest sposób na ciepło bez „kopcenia”. Tę wiedzę zdobyli uczestnicy zimowiska, uzupełniając podstawową wiedzę na temat ekologii.

Na koniec wspólnego spotkania, dzieci otrzymały drobne upominki tj., puzzle, długopisy oraz odblaskowe emblematy i opaski.