Jesteś tutaj: Strona główna Informacje Aktualności "KOS-EKO" przyłącza do ekologii

"KOS-EKO" przyłącza do ekologii

Inwestowanie w ekologię wcale nie musi być kosztowne. Doskonałym przykładem tego jest Kościerzyna. Czyste powietrze w centrum miasta to nie jedyny pożytek, który mamy w perspektywie. Mieszkańcy mogą również wymiernie skorzystać na tym finansowo, jako odbiorcy ciepła.

Mowa tu o projekcie rewitalizacji kościerskiego rynku. Jego realizacja, oprócz licznych walorów natury estetycznej i rekreacyjnej, stanowi też poważną (ale jednorazową!) okazję dla mieszkańców tej części miasta na pokaźne oszczędności przy jednoczesnym uczynieniu swojego otoczenia bardziej ekologicznym. – Paradoksalnie najwięcej zanieczyszczeń pochodzi właśnie z domowych pieców oraz kotłowni funkcjonujących na potrzeby konkretnych wspólnot. To nasze poważne zmartwienie. Znacznie mniejszy kłopot stanowi komunikacja. Magistrat, wspólnie z Zakładem Energetyki Cieplnej "KOS-EKO" wychodzą naprzeciw problemowi – wyjaśnia burmistrz Kościerzyny Marcin Modrzejewski.

Technologia pozyskiwania ciepła w kotłowni KOSPEC-u, m.in. dzięki filtrom oraz współspalaniu węgla z biomasą (zrębki), gwarantuje ogrzewanie o wiele bardziej przyjazne środowisku, niż to pozyskiwane dzięki piecom starego typu. - W ramach programu rewitalizacji rynku powstała wyjątkowa szansa na podłączenie się do miejskiej sieci ciepłowniczej na bardzo preferencyjnych warunkach. Bezpłatnie i w obiektywnie krótkim czasie udostępniamy przyłącze, a także za darmo instalujemy węzeł ciepłowniczy dostarczony przez klienta. Ponadto magistrat uruchomił program dofinansowania zmiany źródła ciepła z nieekologicznego na proekologiczne. Dotacje będą wynosić nawet 50% wartości inwestycji. – zapewnia dyrektor KOSPEC-u Marcin Lewandowski.

Wszystkie koszty związane z połączeniem węzła z siecią ciepłowniczą, które pokrywa spółka komunalna, to już zysk rzędu 2 000 zł. Miejski ciepłociąg jest również znacznie bezpieczniejszy w eksploatacji, serwisowany całodobowo i konsekwentnie unowocześniany. Co ważne, "KOS-EKO"przesądził też o tegorocznej obniżce cen ciepła. Biuro Obsługi Klienta spółki udziela pełnej pomocy w zakresie informowania o szczegółach inwestycji, sporządzania dokumentacji, w tym wniosków o dofinansowanie z Urzędu Miasta.

Chcesz otrzymywać na bieżąco ważne informacje poprzez email

Telefony alarmowe

Działalność ciepłownicza
58 686 30 14
519 163 488 

Działalność wodno-kanalizacyjna
58 686 20 06,
661 913 913 - w godzinach pracy 

519 163 488 - po godzinach pracy 

 

Zgłoszenia są przyjmowane całą dobę.

Lokalizacja BOK