Jesteś tutaj: Strona główna Informacje Aktualności ZAOPATRUJEMY KOŚCIERZYNĘ JUŻ 25 LAT – WODA – CIEPŁO - ŚRODOWISKO

ZAOPATRUJEMY KOŚCIERZYNĘ JUŻ 25 LAT – WODA – CIEPŁO - ŚRODOWISKO

 

Zaopatrujemy Kościerzynę już 25 lat

– woda – ciepło - środowisko

 

25%20lat.jpg

 

W środę 5 października br. w kościerskiej Sali im. Lubomira Szopińskiego odbyła się uroczystość z okazji jubileuszu 25-lecia działalności Miejskiego Przedsiębiorstwa Infrastruktury Kos-Eko. Świętowanie ćwierćwiecza istnienia było okazją do podsumowania dotychczasowego dorobku kościerskiej firmy komunalnej zaopatrującej mieszkańców w wodę i ciepło systemowe i odbierającej ścieki.

Gospodarzami wydarzenia byli Burmistrz Michał Majewski i Prezes Zarządu Robert Fennig.

W czasie uroczystości Prezes Zarządu Robert Fennig przedstawił historię firmy KOS-EKO przed i po konsolidacji, która dokonała się w 2012 r. W sposób szczególny skierował podziękowania dla byłych prezesów Ewy Jankowskiej-Borkowskiej i Kazimierza Borzyszkowskiego oraz całej załogi byłych Wodociągów Kościerskich i miejskiego KOSPEC-u:

- Patrząc z dzisiejszej odległej perspektywy 25-lecia, na cały okres działalności Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji „Wodociągi kościerskie” a także Zakładu Energetyki Cieplnej „KOSPEC”, należy wyrazić głębokie uznanie dla siły woli, charakteru, pracowitości oraz poziomu intelektualnego i fachowego tej grupy ludzi, która do życia powołała i ustaliła aktualne do dziś ogólne ramy jego funkcjonowania, a także tych, którzy z pełnym podziwu zapałem kontynuowali i dalej kontynuują ich dzieło. Bezinteresowna praca ludzi wielu pasji i wielu talentów na rzecz Spółki dała szansę nam wszystkim do korzystania z ich osiągnięć. Dzisiaj z okazji Jubileuszu 25-lecia powstania należy wyrazić głębokie uznanie i podziękowania za wkład pracy wszystkim, którzy przyczynili się do rozwoju myśli technicznej oraz ekonomistów, prawników bez których miejska infrastruktura w nowoczesnym rozwoju nie może istnieć.

- Dziś KOS-EKO to firma, która dostarcza i zaopatruje mieszkańców Kościerzyny w dobrą, zdrową wodę, która odbiera i oczyszcza ścieki do europejskich standardów, która dostarcza ekologiczne, automatyczne ciepło do więcej niż połowy mieszkańców tego miasta. To firma, która dba o nasze dobra lokalne jakim jest jakość środowiska naturalnego, komfort życia mieszkańców - podkreślał szef miejskiego przedsiębiorstwa infrastruktury.

Podczas obchodów zostały wyemitowane bloki filmowe przedstawiające historię, teraźniejszość i przyszłość Spółki KOS-EKO.

Na ręce obecnego prezesa firmy popłynęły podziękowania, słowa uznania dla całej załogi, jak i życzenia dalszego rozwoju przedsiębiorstwa.

Podziękowania powędrowały także do osób i instytucji, które przez lata wspierały działalność KOS-EKO, jak i współpracowały z firmą. Osoby te zostały uhonorowane specjalną statuetką w kolorach symbolizujących podstawowe sfery działalności spółki - pomarańczowym symbolizującym ciepłownictwo, niebieskim - gospodarkę wodno-ściekową oraz zielonym - wyrażającym troskę o środowisko naturalne człowieka.

Jubileusz był także okazją do przyjrzenia się branżom wodociągowej i ciepłowniczej, w ramach których Prezesi Izb Gospodarczych Wodociągi Polskie i Ciepłownictwo Polskie zaszczycili zaproszonych gości wygłoszeniem i prezentacją okolicznościowych referatów.

Prezes Izby Gospodarczej Wodociągi Polskie Pani Dorota Jakuta przedstawiła umiejscowienie przedsiębiorstw branżowych w wystąpieniu pt. „Integrując i służąc tworzymy jedność, siłę i przyszłość branży wodociągowo-kanalizacyjnej w Polsce i Europie”, zaś Prezes Jacek Szymczak – szef Izby Ciepłownictwo Polskie, wygłosił referat pt. „Problemy i wyzwania dla ciepłownictwa systemowego oraz kierunki rozwoju.”

- Każdy sukces jest efektem wysiłku, odwagi, pracy. Jak pokazują sukcesy minionych 25 lat byłym i obecnym władzom spółki, byłym i obecnym pracownikom nie brakowało odwagi, a i wysiłek wykonaliście państwo wielki. Dzisiejsza pozycja firmy na rynku, zaufanie klientów, to efekt państwa kompetencji i zaangażowania i z tego miejsca przekazuje państwu najwyższe wyrazy szacunku i uznania. A jeśli o kompetencji mowa, to chciałabym podziękowań panu prezesowi Robertowi Fennigowi. Dziękuję za aktywne uczestnictwo w Izbie Gospodarczej Wodociągi Polskie, za pana pracę w Radzie Izby. Czerpiemy z Pana wiedzy, jak i doświadczenia z pracy w obszarze ciepłownictwa. Spółce życzę wszelkiej pomyślności, zrealizowania wszystkich Państwa planów i zamierzeń, a panu prezesowi, wszystkim pracownikom życzę wiele osobistego szczęścia - życzyła Dorota Jakuta, prezes Izby Gospodarczej Wodociągi Polskie.

Uroczysty charakter jubileuszu został podkreślony występem artystycznym kościerskich młodych talentów w koncercie pt. „Póki radość jest w nas” przy prowadzeniu i akompaniamencie krakowskiego artysty p. Konrada Mastyłło.

  

 

 

b_150_100_16777215_00___images_25-lecie_1.jpeg b_150_100_16777215_00___images_25-lecie_2.jpeg b_150_100_16777215_00___images_25-lecie_3.jpeg b_150_100_16777215_00___images_25-lecie_4.jpeg b_150_100_16777215_00___images_25-lecie_5.jpeg b_150_100_16777215_00___images_25-lecie_6.jpeg b_150_100_16777215_00___images_25-lecie_7.jpeg b_150_100_16777215_00___images_25-lecie_8.jpeg b_150_100_16777215_00___images_25-lecie_9.jpeg

 

 


                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                               źródło http://koscierski.info

Chcesz otrzymywać na bieżąco ważne informacje poprzez email

Telefony alarmowe

Działalność ciepłownicza
58 686 30 14
519 163 488 

Działalność wodno-kanalizacyjna
58 686 20 06,
661 913 913 - w godzinach pracy 

519 163 488 - po godzinach pracy 

 

Zgłoszenia są przyjmowane całą dobę.

Lokalizacja BOK