Jesteś tutaj: Strona główna Informacje Aktualności OBNIŻKA CENY CIEPŁA JUŻ OD KWIETNIA

OBNIŻKA CENY CIEPŁA JUŻ OD KWIETNIA

 

 

 

b_150_100_16777215_00___images_termostat_500x458.jpeg

 OBNIŻKA CENY CIEPŁA JUŻ OD KWIETNIA

 

Miejskie Przedsiębiorstwo Infrastruktury "KOS-EKO" Spółka z o.o. informuje naszych Odbiorców ciepła, że na nasz wniosek Prezes Urzędu Regulacji Energetyki decyzją nr OGD-4210-51(16)/2013/2014/21307/II/MF z dnia 21 lutego 2014r. zatwierdził nową niższą taryfę dla ciepła. Tekst taryfy opublikowany został w Dzienniku Urzędowym Województwa Pomorskiego poz. 911 w dniu 27 lutego 2014 r.  Nowa taryfa dla ciepła obowiązywać będzie od dnia 1 kwietnia 2014 r.

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych  Odbiorców, po przeanalizowaniu wszystkich pozycji kosztowych Spółki, uprzejmie informujemy, że dla obiektów mieszkalnych i użytkowych ogrzewanych ciepłem systemowym nowe ceny i stawki opłat taryfy dla ciepła zmaleją o około 3,3% w stosunku do ostatnio stosowanych.

Miło nam również powiadomić, że nowe ceny i stawki opłat taryfy ciepła dla grupy taryfowej B - odbiorców, dla których ciepło dostarczane jest za pośrednictwem m.in. grupowych węzłów cieplnych zmaleją o ponad 5,5% w stosunku do ostatnio stosowanych.

Wdrażana już od kwietnia obniżka cen ciepła dotyczyć będzie wszystkich grup odbiorców.

Obniżenie cen i stawek opłat taryfy dla ciepła to efekt wielu działań optymalizacyjnych podejmowanych w MPI KOS-EKO od momentu przejęcia spółki ZEC KOSPEC w 2012 roku. Od czasu połączenia kościerskich spółek komunalnych wdrożono szereg zmian organizacyjnych i technicznych, rozszerzana jest także dodatkowa działalność usługowa KOS-EKO. Tak znaczne obniżenie cen ciepła stało się możliwe także dzięki przeprowadzonym racjonalnym przedsięwzięciom inwestycyjno-modernizacyjnym zwiększającym sprawność źródeł ciepła i obniżającym straty przesyłowe, a także na skutek uzyskania przez Spółkę obniżki ceny zakupu paliwa technologicznego.

KOS-EKO od długiego czasu przeznacza znaczne środki inwestycyjne na rozwój i modernizację sieci ciepłowniczych i zwiększenie sprzedaży, tak by umożliwić coraz większej rzeszy mieszkańców Kościerzyny skorzystanie z nowoczesnego ciepła systemowego. W najbliższych latach stoją przed Spółką także poważne inwestycje mające wpływ na dalsze polepszenie jakości powietrza w naszym mieście. Do najważniejszych z nich należy montaż nowoczesnego systemu odpylania spalin oraz budowa zespołu kogeneratorów.

Podsumowując, warto podkreślić, że dotychczasowi użytkownicy naszego ciepła zyskują nową niższą cenę, zaś naszym potencjalnym nowym klientom jesteśmy w stanie przedstawić jeszcze bardziej atrakcyjne warunki przyłączenia.

Największym atutem ciepła systemowego w naszym mieście są komfort, wygoda, pewność dostaw oraz co chyba jest najważniejsze – bezpieczeństwo i ekologia świadczonej usługi. Więcej o zaletach ciepła sieciowego na naszej stronie oraz na www.cieplosystemowe.pl

Tekst taryfy zamieszczony został w zakładce TARYFY na stronie internetowej www.kos-eko.pl.

                                                                                                                                                Dyrektor

Miejskiego Przedsiębiorstwa Infrastruktury "KOS-EKO" Sp. z o. o.

 

 

 

 

Chcesz otrzymywać na bieżąco ważne informacje poprzez email

Telefony alarmowe

Działalność ciepłownicza
58 686 30 14
519 163 488 

Działalność wodno-kanalizacyjna
58 686 20 06,
661 913 913 - w godzinach pracy 

519 163 488 - po godzinach pracy 

 

Zgłoszenia są przyjmowane całą dobę.

Lokalizacja BOK