18 czerwca w Brukseli odbyło się uroczyste wręczenie nagród w ramach konkursu European Union Sustainable Energy Award 2019. W finałowej dwunastce znalazły się "Lekcje ciepła", realizowane przez dostawców ciepła systemowego. To jedyna polska inicjatywa  na rzecz zrównoważonego rozwoju energii, która kiedykolwiek znalazła się w finale tego konkursu.

Nagrody przyznano w czterech kategoriach: zaangażowanie, innowacje, leaderzy, młodość. Zwycięzcami tegorocznego konkursu były projekty, inicjowane przez lokalną społeczność i działające na jej rzecz, które poprzez konkretne rozwiązania innowacyjne wpływają na poprawę klimatu oraz wykorzystania energii w mieszkaniach, szkołach i domach. 

Jak podsumowała Pirjo Jantunen ambasadorka tegorocznego konkursu, w kategorii "młodość" znalazły się najbardziej ekscytujące i inspirujące inicjatywy z całej Europy, które angażowały młodzież do działań, mogących pomóc w kryzysie klimatycznym na świecie. 

Jest to ważny sygnał wskazujący na to, że ciepło systemowe może być skutecznym narzędziem służącym poprawie jakości powietrza i zrównoważonemu wykorzystaniu energii.

Program edukacyjny "Lekcje ciepła" jest realizowany od 2016 roku.

 

Zachęcamy uczniów kościerskich szkół do uczestnictwa w Lekcjach Ciepła w nowym roku szkolnym!

 

Więcej na temat zwycięzców konkursu przeczytać można na stronie EUSEW 2019.

WYNIKI KONKURSU

 

     

 

Ostatnie certyfikacje

 

Przypominamy, że ostatnie certyfikacje w tym roku realizowane będą do końca czerwca. Dotychczas certyfikowane zostały 43 systemy ciepłownicze. Od lipca chcąc przejść certyfikację dostawcy ciepła systemowego będą musieli ponieść jej koszt we własnym zakresie. 

 

 

60% Polaków nie wie czym jest niska emisja

 

Przeprowadziliśmy badanie Omnibus, pytając konsumentów czym jest niska emisja. Okazuje się, że 60 proc. ankietowanych sądzi, że jest nią niewielka emisja zanieczyszczeń, dzięki działaniom proekologicznym. To doskonały pretekst, by po otrzymaniu certyfikatu uświadamiać lokalnie różnicę między niską emisją, a małą emisją. Podczas czerwcowego spotkania dostawców zastanawialiśmy się nad nowym sposobem komunikacji tego tematu, językiem zrozumiałym dla każdego, w sposób niewprowadzający zamieszania w rozumieniu tego pojęcia. 

 

Ciepło Systemowe
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
www.cieplosystemowe.pl