W dniach 29.01.2019 r. - 20.02.2019 r. na terenie kotłowni K-1 w Kościerzynie przy ul. Tetmajera 3 w ramach akcji edukacyjnej pt. „Czyste powietrze w Kościerzynie z MPI „KOS-EKO”  gościliśmy grupy dzieci szkolnych w wieku od 6-12 lat. W akcji wzięło udział łącznie ok. 215 uczniów szkół podstawowych nr 1, 2, 6, Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego oraz Prywatnej Szkoły Podstawowej Montessori.

Spotkanie miało na celu zapoznanie uczestników z tematem ciepłownictwa oraz przedstawieniem technologii produkcji ciepła w kościerskiej ciepłowni. Rozmawialiśmy również o zagrożeniach płynących ze spalania paliw kopalnych oraz o sposobach zminimalizowania zanieczyszczenia powietrza, które wykorzystuje spółka MPI KOS-EKO. Na koniec dzieci otrzymały drobne upominki tj., puzzle oraz odblaskowe emblematy.

Wizyta w miejskiej kotłowni poprzedzona została lekcjami, w których uczestniczyły dzieci klas I-II oraz IV-V.

 

Podczas zrealizowanego projektu edukacyjno-ekologicznego dzieci dowiedziały się o tym skąd bierze się ciepło, jak dbać by nie uciekło z mieszkań oraz jaki jest sposób na ciepło bez „kopcenia”. Dzieci dowiedziały się co to jest niska emisja oraz smog i jaki ma on wpływ na nasze zdrowie. Tę wiedzę zdobyli uczestnicy zimowiska, uzupełniając podstawową wiedzę na temat ekologii.

 

Efektem przeprowadzonej akcji jest konkurs plastyczny pn. „Czyste powietrze z MPI KOS-EKO”, którego celem jest podnoszenie i rozwijanie świadomości i wrażliwości ekologicznej młodego pokolenia związana z obniżaniem niskiej emisji, likwidacją smogu.

Konkurs rozpoczął się 11.02.2019 i trwać będzie do 08.03.2019 r. i do tego też dnia można składać prace konkursowe. Komisja konkursowa do dnia 15.03.2019 r. wyłoni zwycięzców, których nagrodzi.

 

REGULAMIN KONKURSU  poniżej

 

„Czyste powietrze z  MPI KOS-EKO” na terenie miasta realizowane jest pod patronatem Burmistrza Miasta Kościerzyna.

 

Załączniki:

PlikOpisRozmiarUtworzonoOstatnia modyfikacja
Pobierz plik (regulamin konkursu.pdf)regulamin konkursu1864 kB06.03.201906.03.2019